Nuo ko pradėti

Jeigu anksčiau mano išdėstyti argumentai privertė tave susimąstyti, bet nežinai nuo ko pradėti, esi tinkamoje vietoje. Turiu kelis labai svarbius patarimus. O jeigu dar neperskaitei ir nesusipažinai su mano ir specialistų išdėstytais argumentais, patariu tai padaryti pirmiausiai.

 1. Skaityk. Domėkis. Švieskis. Daugiau žinosi, užtikrinčiau jausiesi dėl savo pasirinkimo. Rekomendacijos: Colin Campbell “The China Study“, išleista ir į lietuvių kalbą, gali įsigyti knygyne. Verta kiekvieno cento. Kitas veikalas – Amerikos ir Kanados dietologų asociacijos pozicija tema: vegetariška ir veganiška mityba. Šis dokumentas yra nemokamas ir jį galima išsisaugoti  savo kompiuteryje. Toliau google – geriausias draugas. Ko tik ten nėra: veganizmas ir nėštumas, veganizmas ir kultūrizmas/kitas sportas, veganizmas ir sveiki vaikai ir t.t.. Ieškoti reikia angliškai, nes lietuviškų tekstų nelabai išeis rasti. O ir dauguma mūsų dietologų ir daktarų atsiduoda sovietiniais kvapais… Jeigu kažkuria tema nepavyks rasti arba labai trūks informacijos, paprašyk mano pagalbos, padėsiu kuo galėsiu ;).

 

2. Apsupk save nauja bendruomene su sveikais ir laimingais veganais. Tai gali padaryti internetu, o jei esi iš Vilniaus ar Kauno, gali net susitikti su jais asmeniškai. Nebijok paprašyti susitikti, garantuoju, kad nei vienas neatsisakys, nes mūsų visų bendras tikslas padėti naujokams, juk kartais gali būti sunku pvz. neturint šeimos ar draugų palaikymo. Kuo daugiau matysi sveikų, savimi patenkintų žmonių, tuo labiau motyvuos daryti tai, ką darai.98462232
Facebook bendruomenės: 
Lietuvos veganai
Sportuojantys veganai
Vegetarizmas/Veganizmas
Vegan Bodybuilding & Fitness

3. Jeigu tavęs netraukia mintis mesti visus gyvulinius produktus per vieną dieną, viskas gerai, tai gali padaryti palaipsniui. Aš net labiau rekomenduočiau šį metodą, nes skirdamas pereinamajai fazei šiek tiek daugiau laiko, tu būsi užtikrintas savo veiksmais ir labiau prisiriši prie naujo gyvenimo stiliaus. Vegetables-Stockbyte copyNebūk per griežtas sau, kuo labiau save kankinsi, tuo nemalonesnė patirtis bus ir norėsis viską mesti. Eksperimentuok su maistu; vis daugiau įtrauk augalinio maisto į savo mitybą ir pamatysi, kad tavo kūnas pradės reikalauti sveiko maisto, o dienos bus niūresnės, neužkandus kažko sveiko, sultingo ir šviežaus.Tam, tikiuosi, pagelbės mano receptų blogas. Ir suprask, kad tapdamas veganu, tu neturėsi atsisakyti skanaus, komfortiško maisto. Kaip daugumai veganų nutiko, tu atrasi naują skonių pasaulį ir niekada nenorėsi jo palikti. Tik būk kantrus.

Išbandyk: savo atsibodusį pusrytinį sumuštinį pakeisti žaliuoju kokteiliu arba vaisiais. Neapsiribok vienu vaisiumi. Drąsiai sukirsk 5-10, kol pajusi sotumą. Tęsk eksperimentą porą savaičių ir stebėk teigiamus pokyčius! Taip pat, gali prisijungti prie meatless monday  (bemėsių pirmadienių) judėjimo, o vėliau pridėti gal ir antradienį, ketvirtadienį ir t.t. Stenkis laikytis pastovaus susitarimo su pačiu savimi, kad pajustum teigiamus pokyčius tiek mintyse, tiek kūne.
Siūlau pažiūrėti šį video, šaunus pasiūlymas.

4. Taip jau yra, kad artimi žmonės nemėgsta, jeigu gresia bent menkiausias pasikeitimas jų komforto zonai. Pasikeitęs tavo meniu šeimai reiškia pasikeitimus jų socializavimo įpročiuose, pvz.; jie gali manyti, kad prie stalo atsiras susiskaldymas ir įtampa, nes artimieji nesidalins bendru maistu. Visa žmogaus kultūra tiesiogiai susijusi su vaišėmis ir dalinimusi maistu- gimtadieniai, religinės šventės ir pan. O kur dar giminaičių suvažiavimai? Niekur neapsieinama be maisto. Nes taip žmogus išreiškia džiaugsmą – pilnais pilvais.Viskas natūralu, visiem gyvūnams maistas asocijuojasi su malonumu.

Kita priežastis, kodėl draugai ar pažįstami gali priešintis pokyčiams: gamtoje pokyčiai (kad ir kokie menki) ir komforto zonos (kitaip – psichologinė homeostazė) suardymas reiškia pavojų, vėlgi natūrali reakcija, tik skirtumas tas, kad joks pavojus aplinkiniams negresia. Nebent pavojus apsišviesti :). Taip pat žmonės nemėgsta jausmo likti užnugaryje, kol tu judi į priekį ir keitiesi. Tavo pasikeitimas, draugams gali (neteisingai) pasirodyti kaip žinutė, kad jie yra prastesni, nes nesielgia kaip tu. Todėl patariu pirmais veganizmo žingsniais neprasitarti artimiesiems, draugams ir apsisaugoti nuo galimos demotyvacijos. Tai galima lengvai padaryti, iki galo nepasakant pagrindinės priežasties, kodėl būtent griauži morką per priešpiečius ar atsisakai mėsos; gal tai detoksikacija arba jautrus skrandis, o gal šiuo metu nesinori apsunkti ir t.t. Kai pajausi, kad betkokie žmonių kabinėjimaisi ir kritika tau nebeturi įtakos, gali drąsiai pasidalinti savo sprendimu su aplinkiniais. Jeigu esi nepilnametis, šis patarimas negalioja, nes reikia informuoti tėvus, kad visa šeima užtikrintų tavo pilnavertišką mitybą.
Sėkmės!

Jei jautiesi pasimetęs ar nori patarimo, nesikuklink ir susisiek su manimi.

 

 

Reklama