Mergaitėms, Moterims ir per daug Smalsiems Vyrukams :)

10

Šis įrašas skirtas panelėms, bet kadangi mano blogas yra unisex, tai neatmetu galimybės, jog vaikinai norės pasmalsauti, galbūt iš geros valios, kad paskui pažertų patarimus moterims (gink ‘dieve’, ne per pirmą pasimatymą).

Menstruacijos. Raudonos, ilgos, trumpos, lengvos, sunkios, ekstazinės, skausmingos ir visokios kitokios. Nuo jų nepabėgs pusė planetos populiacijos (bent pirmus 4 dešimtmečius). Todėl, nereikia net pridurti (bet priduriu), kad tema aktuali.

 

MENSTRUACINĖS TAURELĖS

Mes, moterys, per metus išgudrėjame ir randame tenkinančius būdus kaip susitvarkyti su tomis dienomis. Bet aišku kaip dieną, kad negalime visko žinoti ir kartais paprasti ir patogūs sprendimai slepiasi už kampo, kol kas nors neparagina pabandyti. Taip man atsitiko su silikoninėmis taurelėmis. Pirmiausia, klausi, kodėl turėtum keisti savo rutiną?

 • Įprasti paketai ir tamponai yra primirkyti cheminiais balikliais ir kitais kenksmingais tirpalais, kurie gali sukelti infekcijas ir kitus negalavimus
 • Galimas toksinis šoko sindromas
 • Įprasti paketai ir tamponai yra puiki terpė bakterijoms
 • Nemalonus backterijų kultūros kvapas (lažinuosi, kad suraukei nosį, bet gi nesistebėk, tokia realybė!)
 • Mažiau higieniška
 • Išlaidos kiekvieną mėnesį
 • Beprotiška TARŠA

Taigi taurelės, yra saugesnis variantas, dėl kelių priežasčių: joms pagaminti naudojamas chirurginis silikonas, kuris yra saugus vidiniam naudojimui; bakterijoms daug sunkiau prisitvirtinti ir kurti kolonijas, nes taurelėje kaupiamas kraujas nenusėda ant tvirto paviršiaus. Taip pat yra daug malonesnis variantas: jokio nemalonaus kvapo (kuris, beje, atsiranda dėl kraujo ‘sėdėjimo’ paketo/tampono pluoštuose; Išmokus ją naudoti, gyvenimas pasidaro be galo paprastas, nereikia sukti galvos atėjus mėnesinėms ar turi ‘atsargų’ ir tikrai nereikia siųsti nelaimėlio vaikino pirkti tau paketų. Šis pasirinkimas yra ir ekonomiškesnis, nes per laiką susitaupo pinigai: taurelė išsilaiko net iki 7-10 metų! Taigi, ilgalaikis produktas, kuris tarnaus ilgai. Ir aišku be galo atsakingas pasirinkimas gamtos taršos atžvilgiu.

 

KAIP NAUDOTI

Su kiekviena individualia taurele yra pridedamos instrukcijos, tad man nėra reikalo visko detaliai nupasakoti. Tad tik trumpai peržvelkim:

*Švarią taurelę sulankstyk rekomenduojamu būdu ir atsargiai įsidėk (nuplauk muilu, prieš naudojant pirmą kartą; pavirink porą min. naudojant 2,3,4.. kartą)

*Taurelė gali būti tavyje net iki 12 valandų. Esu laikiusi ir apie 16val. dėl susiklosčiusios situacijos, nieko neatsitiko. Bet, žinoma, rekomenduoju sekti instrukcijas. Pirmomis ciklo dienomis keičiu po 7-8  valandų.

*Prisipildžiusią taurelę gražiai išimk, suėmusi už dugno ir turinį išpilk i tualetą. Išskalauk ir įsidėk vėl.

8

MANO PATIRTIS

Prieš porą metų nepatikliai išklausiau draugės rekomendacijos ir prireikė šiek tiek laiko, kol apsisprendžiau išbandyti. Galiausiai, paskaičiusi apie taršą ir moterų gerus atsiliepimus apie taurelę, apsispredžiau įsigyti.  Mano pačios nuostabai,  taurelę pavyko teisingai pritaikyti iš pirmo karto (neretai moterys įvaldo šį meną per antrą ciklą). Vau vau vau! Nerealus švaros ir lengvumo pojūtis. Jokių pampersų, jokių pratekėjimų, blogo kvapo ar jokio galvos sukimo dėl suteptų rūbų. Tiesą sakant buvau lengvai nustebusi, kad menstruacijos yra bekvapės… Visiškai dingo šlykštumo faktorius. Naktį miegu be kelnaičių, einu į sauną, baseiną, paplūdimį ar kur tik noriu visai pamiršusi apie menstruacinius nepatogumus.

O labiausiai man patiko iš naujo susipažinti su savo moteriškumu, pamilti savo kūną iš naujo ir švęsti jo gyvybingumą. Buvo taip pat informatyvu pamatyti kiek iš tikro moteris kraujuoja per dieną. Kadangi mano ciklas man nebesukelia nepatogumų, laukiu jo su džiaugsmu ir priimu kaip šventę; priminimą, kad esu sveika moteris. Kada paskutinį kart tu taip jauteisi dėl menstruacijų?

Neatstovauju jokių kompanijų, bet išbandžiau šių prekės ženklų gaminius, ir tikrai rekomenduoju dėl kokybės:

Diva Cup
Organic Cup (daug pigesnis variantas)
Mamai padovanojau lietuviško prekiautojo gaminį Lunette taurelę, taip pat labai patenkinta, dėkoja man kiekvieną mėnesį :D

Kitų firmų taurelės, apie kurias girdėjau gerų atsiliepimų:

Moon Cup
Luna Cup

Ir dar daugybė kitų. Rekomenduoju pasiskaityti palyginimus ir išsirinkti sau labiausiai tinkančią. Skirtumai labai maži, bet gali prisidėti prie malonaus naudojimo.

Jeigu kils klausimų, susisiek su manimi asmenine žinute.

 

***********

Jeigu patiko ką perskaitei, prisijunk prie mūsų Žvėrių kompanijos ir užsiprenumeruok blogo įrašus. Lauksiu sugrįžtant!

Įveskite savo el. pašto adresą ir sekite šio blogo naujienas, bei gaukite pranešimą apie naują įrašą el. paštu.

 

Reklama

Įrašo “Mergaitėms, Moterims ir per daug Smalsiems Vyrukams :)” komentarai: 9

 1. Taip taip taip! Tikras gėris. Man tik šiek tiek užtruko, kol išmokau įsidėti taip, kad nė vienas lašelis nepabėgtų. Bet tikrai visai kitas jausmas. Sausa, švaru. Ir net šiek tiek mažiau skausmingos patapo. Tikrai rekomenduoju :)

 2. Wow! Ačiū!!! Esu tik girdėjus, bet kažkaip žiūrėjau nepatikliai, o šis įrašas tikrai įkvėpė pamėginti. Jau ieškausi geriausio varianto.

 3. Aš labai noriu pabandyti, prieš metus nusipirkau fleurette (prancūzų gamybos), mažesnį dydį, bet nesugebu jo įsidėti :D suspaudžiu kaip parodyta, bet netelpa! viena karta buvau įsidęjus pabandymui ne menstruacijų metu ir paskui buvo didelis vargas ištraukti. Nežinau, jei nueičiau pas gydytoją gal galėtų man paaiškint?

  • Labas, Nendre, hmm, google paieška neranda tokios firmos ženklo…
   Visi prekės ženklai turi du taurelių dydžius: gimdžiusioms ir negimdžiusioms. Dažnai žymi raidėmis arba 1,2 skaičiais. Gali būti, kad atsitiktinai įsigijai didesnį dydį, nors nesi gimdžiusi. Gali būti ir taip, kad nepavyko įsidėti. Pabandyt dar kartelį, atsipalaidavusi, gal po stiklinės vyno. Aš naudoju šį lankstymo metodą http://femfulness.com/wp-content/uploads/2013/09/Femfulness_Eve_Cup_Folding_Technique.jpg

   Patepk kraštelius aliejumi ir gražiai įstumk. Būtinai nustok procesą, jeigu kelia skausmą. Ginekologas turėtų tikrai žinoti, ką daryt. Gera idėja.

   • Ar tikrai saugu naudoti aliejų?

    O dėl gydytojų užtarimo labai stipriai abejoju… esu ne kartą skaičiusi (tiesa, prieš kelis metus), jog ginekologės arba girdi apie šią priemonę pirmą kartą, arba atskaito moralą, jog kraujui nesaugu “teliuškuoti“ viduje po pusę paros…

    Na o aš pati naudoju vokiečių Me-luna ir neatsidžiaugiu ^^. Super prieinama kaina ir tokio įvairaus modelių pasirinkimo niekur nesu mačiusi!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s