Nuo ko Pradėti (Minimalizmo link)

A photo by Florian Klauer. unsplash.com/photos/mk7D-4UCfmg
Sveikas, Žvėrie :) Žinau, kad ilgai su tavimi nesusisiekiau, bet turėjau šiokių tokių gyvenimo pokyčių, prie kurių priprasti reikėjo laiko ir neriboto atsijungimo nuo mano kūrybinių veiklų. Dėkoju tau už supratingumą ir vilties nepraradimą!

Praeitame įraše kalbėjome apie minimalizmą ir kokiose formose jis pasireiškia. Šio įrašo tikslas yra aptarti minimalizmą iš tavo praktinės pusės, pakalbėti nuo ko pradėti keisti savo įpročius ir aplinką. Prieš tau pradedant imtis iniciatyvos, patariu prisėsti ir pasvarstyti, pasvajoti, įsivaizduoti. Pirmiausia, reikia prisijaukinti pokyčių idėją ir paruošti tinkamą mąstyseną.

Paleisti nelengva, visi nesąmoningai kaupiame daiktus, mintis, žmones… Tačiau, įdėjus šiek tiek pastangų, galima išmokti atskirti ko tikrai reikia, o kas tėra inkaras, sveriantis tave žemyn. Duodu butaforinę ranką nukirsti, kad pajautęs laisvę, erdvę, estetiką ir ramybę norėsi dar, ir dar, ir dar…

Taigi, pradėkime nuo pradžių:

 

KODĖL
Užduok sau klausimą, kodėl norisi pulsuoti minimalizmo ritmu.  Ko nori, kad minimalus požiūris atneštų į tavo pasaulį? Ramybę, geresnę koncentraciją, daugiau naujų patirčių, ilgaamžius daiktus ar tiesiog kas tau iš tikrųjų suteikia vertę gyvenime.
Patarimas: Pasiimk popieriaus lapą ir surašyk tau aktualius raktažodžius.

 

IDENTIFIKUOK
Tokie tyrinėjantys klausimai tave atves prie konkretesnio sprendimo. Galbūt tu suprasi, kad gyvenimo supaprastinimą nori pritaikyti keliuose kasdienybės aspektuose. Mano patarimas yra daryti viską palaipsniui, t.y. pasirinkti vieną kryptį ir joje įnešti pokyčius, kad eigoje lengviau pastebėtum tobulėjimą. Paskui nepajausi kaip natūraliai plėsis šis paprastumo užkratas ir minimalistines idėjas pritaikysi kitose srityse.
Sakykime, tau norisi sumažinti informacijos srautą ir išsiblaškymą, kad galėtum gilinti žinias, vietoje paviršutiniško domėjimosi viskuo po truputį.  Pamąstyk, kurioje medijoje daugiausiai iššvaistai laiko ir ką galėtum daryti kitaip. Gal tai televizijos programos, o gal internetas?
Patarimas: mintyse keliauk per visą savo dienotvarkę, įpročius, kuriuos praktikuoji ir pagalvok, kuriuose iš jų susiduri su informacijos pertekliumi.

PALEISK
Kad ir kurį aspektą pasirinksi, jis prives prie to pačio rezultato: nereikalingo daiktų (ir veiklų, o kartais net žmonių) triukšmo atsisakymo. Paleidimo. Tęsiant mūsų pavyzdį apie informaciją, pagalvok kokie veiksmai gali būti atlikti, kurie atvestų prie norimo pokyčio. Patarimas: Panaikink prenumeracijas Youtube kanaluose, kurie neatneša daug naudos, bet suryja dalį tavo brangaus laiko. Įsirašyk Self Control (Mac), Cold Turkey (Windows) programėles, kurių pagalba gali užsiblokuoti beverčius puslapius, išjunk blaškantį televizoriaus ekraną, kai valgai, mokaisi, skaitai. Nustok pirkti žurnalus, skirtus laikui užmušti. Turėk prie savęs vertą dėmesio knygą ir atsiradus laisvai minutėlei sukišk nosį į ją (knyga pasitvirtina tuo, kad joje nėra jokių reklamų, navigacijų, paveikslėlių ir kitų trukdžių).

photo-1429087969512-1e85aab2683d

Paleisti reikia ne tik fiziškai, bet ir mentaliai. Susitaikyk su ta mintimi, kad tau to daikto, įpročio neprireiks. Jeigu tai sentimentalus atsiminimas, gali tą daiktą nufotografuoti ir atsispausdinti nuotrauką (ar išsaugoti kompiuteryje). Tokiu atveju, galėsi ramia širdimi perleisti jį kažkam, kam gali tikrai prireikti.

Pradėjus nuo paprastesnių gyvenimo aspektų, bus daug lengviau pereiti prie sudėtingesnių, kaip kad namai, karjera, laikas, draugai, nes jau žinosi proceso eigą ir kaip išjudinti ledus.

RAGINU
Turint galvoje visas žmonių generuotas atliekas ir gamtos taršą, labai rekomenduoju ir tiesiog raginu nereikalingų daiktų nemesti, bet tiesiog paaukoti labdaros organizacijoms ar nepasiturintiems kaimynams. Gali netgi prie savo pastato įėjimo padaryti mažą “prekystalį“ su nereikalingais daiktais ir rašteliu: “Dovanoju! Gražios tau dienos“.

Sėkmės ir iki pasimatymo! Rašyk, jeigu turėsi minčių, klausimų ar pastebėjimų.

*****
Jeigu patiko ką perskaitei, užsiprenumeruok mano blogą! Tik atsiradus naujam įrašui, tave pasieks primenantis laiškelis.

Įveskite savo el. pašto adresą ir sekite šio blogo naujienas, bei gaukite pranešimą apie naują įrašą el. paštu.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s