Už Veganizmo Ribų

O!žvėriui jau virš dvejerių metų. Todėl atėjo laikas blogo turinį truputį praplėsti ir pakalbėti ne tik apie maistą, bet ir apie patį veganiško ir žvėriško gyvenimo stilių :) . Visų pirma, dėkoju tau, mielas žvėrie, kad buvai su manimi didžiąją laiko dalį, o jeigu ir nebuvai – dėkoju už tai, kad prisijungei. Tau čia turėtų patikti, nes tapsim draugais, jeigu dar nesam. Pabendraujam įdomia tema? :)

Žvelgiant atgal, aš veganizmui esu dėkinga už daugybę dalykų, kurių turbūt visų ir neišeis čia išvardinti, bet galiu paminėti pačius svarbiausius.

Vien dėl to, kad atradau šį geraširdišką gyvenimo būdą, aš pradėjau mylėti žmones daug labiau: pradėjau domėtis jų istorijomis ir paskolinti mano balsą socialinėse erdvėse, kai reikia pagalbos. Prisidėjau prie aukojimo žmonių teisių organizacijoms, nes jų istorijos mane palietė labiau nei anksčiau (ko, prisipažįstu, anksčiau nedarydavau). Trumpai – susigrąžinau pilnavertišką empatiją, kuri nuo pat vaikystės buvo kažkur užmigusi, nutirpusi ir pasimetusi mano egocentrinėje kasdienybėje, ypač dėl to, kad matydavau abejingos visuomenės pavyzdį.

Tolerancija yra dar viena netikėta dovana. Veganizmas mane išlaisvino iš žmonių kritikavimo dėl skirtumų. Nekalbu apie rasę, kultūrą ar etninę grupę, nes čia viskas ir taip aišku. Bet turiu omenyje žmones, kurie pasirenka gyvenimo būdą, neatitinkantį normos ir piktinantį konservatyvius ir ortodoksinius piliečius. Toleruosiu kiekvieną, kuris bus geras ir nuoširdus, kad ir koks jo gyvenimo stilius bus. Iki tol, kol jis nepažeis savo arba kitų individų teisių – būtų tai gyvūnai ar žmonės. Pradėjau rūpintis savais reikalais, nereplikuodama kas daro gerai, o kas daro blogai. Juk visi mūsų gyvenimai ir nuomonės yra tokie subjektyvūs ir socialinės konstrukcijos rezultatai, kaip galime norėti, kad visi gyventų kaip liniuotės pamatuoti? :) Tai panaikino kažkokius kvailus rėmus ir davė malonų laisvės jausmą.


Esu dėkinga už prasiplėtusį mano požiūrį ir drąsą pasirinkti alternatyvius gyvenimo sprendimus, nepaisant žmonių konvencijų (nes kaip žinai, būnant veganu sukelia žmogus daug klaustukų jį apsupusiems žmonėms, kuriuos anksčiau ar vėliau reikia atremti (klaustukus)). Man nebebaisu pagalvoti apie betkokius dalykus, kurie mane padarys laimingą, kad ir kaip tai nesutinka su visuomenės ar giminių dėsniais.

Ir galiausiai, suvokiau, kad tikroji laimė ateina tada, kai gyveni harmoningai ne tik su žmonėmis, bet ir aplinka. Tam ir bus skirta ši O!žvėries dalis, kad mes vieni iš kitų mokytumėmės, kaip gyventi harmonijoje.

O kaip rasti tą harmoniją? Per patirtį susidariau įspūdį, kad harmonija ateina tada, kai suvoki kiekvieno savo veiksmo atoveiksmį aplinkoje. Kai suvoki, kad TU esi atsakingas už tai, ką matai aplinkui save – gerą ar blogą padarinį. Vienas iš didžiausią gamtai įtaką darančių mūsų įpročių, yra vartotojiškumas. Tai kol kas dominuojanti žmonių sąveika su aplinka. Modernioje kasdienybėje, mums nereikia išgauti išteklių patiems, kad pasigamintume valgyti, pasistatytume namus ar apsirengtume. Mes vartojame industrinius produktus, neturėdami jokios kontrolės ką ir kaip įvairios korporacijos apdoroja. Jeigu negyvenai kažkur po akmeniu (kas būtų visai ekologiškas gyvenimo būdas :)), tikriausiai kur nors skaitei, matei, ar girdėjai, kaip mūsų šiukšlės nuodija vandenynus, sausumas, žmonių gyvenvietes ir laukinių gyvūnų teritorines buveines.

ts

Nežinomas šaltinis

A manta ray and green sea turtle feed amongst the rubbish after strong winds blew garbage into the mouth of Hanauma Bay, Oahu. Here you can see plastic bags, milk jugs, string, and assorted plastic floating offshore at one of Oahu’s highest-rated beaches. John Johnson john@onebreathphoto.com

A manta ray and green sea turtle feed amongst the rubbish after strong winds blew garbage into the mouth of Hanauma Bay, Oahu. Here you can see plastic bags, milk jugs, string, and assorted plastic floating offshore at one of Oahu’s highest-rated beaches. John Johnson john@onebreathphoto.com

Mūsų šiukšlės, kai jas išmetam, niekur nedingsta, jos tiesiog tampa kažkieno kito problema. Ir dažniausiai žmonių ar gyvūnų, kurie yra nepajėgūs kažką pakeisti ir yra priversti gyventi tarp jų ar net jose. Kaip ir su veganizmu, kai nematai kas vyksta skerdyklose, labai sunku susieti savo indėlį su padariniais, taip ir su tarša, sudėtinga pamatyti kuom dar vienas plastikinis vandens buteliukas pakenks aplinkai. Juk jų vistiek bus visa galybė, tiesa?

Nežinomas šaltinis

Nežinomas šaltinis

scienceline.org

scienceline.org

Tačiau tikrai nenoriu tavęs gąsdinti ar kaltinti. Didžiausia kaltė yra gamintojų, kurie suinteresuoti tik vieninteliu kapitalistiniu tikslu. Todėl didžiajai daliai kompanijų nerūpi socialinė atsakomybė, tol, kol saugumo ministerijos nelipa jiems ant kulnų. Noriu tave įkvėpti tobulėjimui ir parodyti, kad labai daug dalykų yra tavo rankose ir tavo kasdieniai sprendimai turi svorį.

Jeigu nori prie manęs prisijungti šioje nuostabioje kelionėje į harmoniją ir laimę, ir tylų tylų pasaulio keitimą, iškarto tau sakau, mums bus linksma ir įdomu. Jau esu paruošusi ne vieną dalykėlį ateityje, kuris tau grąžins seniai prarastą savarankiškumą ir tu vėl stipriai suimsi savo gyvenimo vairą į rankas.

photo

*Atvirai sakau, kad aš pati dar esu šio kelio pradžioje ir visai galimas daiktas, kad išmoksiu iš tavęs tiek pat, kiek tu iš manęs. Bet tikiuosi, kad mano patarimai ir gudrybės vienaip ar kitaip pravers tavo kasdienybėje. Jeigu norėsi ir toliau sekti šia tema, vietoj to, kad eitumei į kategoriją “Maistas“, keliauk į “Buitis“. Tokiu atveju nesusimaišys dvi skirtingos temos.

P.S. Labai labai rekomenduoju namų darbams pažiūrėti dokumentiką Human Experiment (“Eksperimentas su Žmonėmis“). Ji tau iškars atvers akis kokia neatsakinga yra chemikalų industrija ir kaip reikia saugotis nuo jos produktų. Kurie galiausiai atsiduria laukinėje gamtoje ir toliau daro savo žalą gyvybėms.  Pilną dokumentiką gali rasti Netflix platformoje.

O ką papildomo davė TAU veganizmas? Ar panašiai kaip ir man, o gal kažką visai skirtingo?  Būtų įdomu sužinoti ir padiskutuoti ;).

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s