Veganiškas Suši

Jeigu tu esi iš tų, kurie rimtai svarsto veganizmą, bet dar tempia, nes negali atsisakyti sušio ar kito neveganiško patiekalo, aš ramia širdim tau sakau, gali siekti tikslo maitintis veganiškai su maža savo mėgstamo patiekalo išimtimi. Tai jau yra nerealus progresas ir kai ateis laikas ir noras, galbūt išgyvendinsi ar pakeisi kažkuo skanesniu savo neveganišką patiekalą. Pavyzdžiui suši. Apie tai ir pakalbėkim. :)

F

Net neabejoju, kad tarp čia apsilankančių žvėrių yra nemažai sušio gerbėjų. Aš viena iš jų. Ne vienas draugas man yra paverkęs, kad veganiška dieta, kad ir kaip vilioja, bet baimė, nebeparagauti sušio, yra didesnė už visą ryžtą. Todėl, jei tapai veganu, neskubėk atsisveikinti su sušiu, nes jo tikrai gali valgyti į valias!

Šio recepto išeiga yra 7 ritiniai, arba trys didelės lėkštės. Todėl gali pasikviesti draugą, o gal ir ne vieną, į pagalbą ir apturėti sušio dirbtuves, kaip aš padariau prieš kelis mėnesius. Vieni iš kitų išmokom naujų technikų ir džiaugėmės smagiu procesu.

11751851_10154167946439782_1915639618140906803_n

Kai jau baigėm, buvom baisiai išalkę, todėl valgėm tylėdami ir ausimis karpydami, niam niam.

 

Tau reikės:

  • 1 pakuotės Nori lapų (jūrų žolės)
  • 500g arba 2 stiklinių suši tinkančių ryžių (juos gali rasti didesniuose prekybos centruose, ryžių skyrelyje)
  • 1/3 stiklinės ryžių acto (rasi azijietiškos virtuvės skyriuje)
  • daržovių pagal skonį (aš naudojau 1 avokadą,1 mangą,1 papriką, 1 morką, 1 agurką)
  • sezamo sėklų pabarstymui
  • sojos padažo
  • paprastųjų  arba wasabi krienų
  • bambuko kilimėlio vyniojimui arba bet kokio kito lengvai sulankstomo stalo padėklo)

Eiga:

Pirmiausia reikia pasiruošti ryžius.**
1-2 minutes skalauk ryžius per rėtį, kol išbėgs krakmolo perteklius ir vanduo pasidarys skaidrus. Suberk ryžius į puodą, užpilk vandens santykiu 1.15:1 vandens naudai. Nepadaugink vandens, nes kitaip iš ryžių pasidarys tešla. Iki kol užvirs, maišyk kas minutę ant aukščiausios temperatūros,kai užvirs uždenk puodą, sumažink temperatūrą iki minimalios ir leisk ryžiams patiems pavirti 6-7 minutes. Jei dar yra vandens ir ryžiai kietoki, leisk jiems pavirti ilgiau. Bet tik ant silpnos ugnies.
Išimti ryžiams iš puodo naudok tik medinį šaukštą, kad jų nepažeistum metaliniu (jie lengvai susitrina). Subėrus ryžius į dubenį, užpilk 1/3 stiklinės ryžių acto, įberk žiupsnį druskos pagal skonį ir jei trūksta subtilaus saldumo, gali įberti arbat.š. cukraus. Viską gerai išmaišyk ir padėk ryžius atvėsti, gali tam panaudoti žiemos dėka apleistą balkoną.

** Arba gali pasiruošti ryžius pagal instrukciją, parašytą ant pakelio.

Kol ryžiai vės, susipjaustyk daržoves juostelėmis. Pasiruošk vyniojimo kilimėlį, ant jo pasitiesk nori lapą. Nori lapą padenk plonu atvėsusių ryžių sluoksniu. 2-3cm nuo pasirinkto krašto sudėliok daržoves. Stenkis jas dėlioti į aukštį, ne į plotį. Gali pabarstyti sezamo sėklomis ir pagaliau vynioti į standų ritinį. Pažiūrėk vaizdinę medžiagą, kuri padės orientuotis ką ir kaip vynioti.
Paskui teliekagražiai supjaustyti aštriu peiliu į vienodo dydžio gabalėlius.

Skanaus! Tikiuosi pasidalinai suši su savo artimais – taip juk skaniau. :)

š

* * * * * * *

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;) Tai padaryti gali Maistas! puslapyje, kairiame šone. Laukelis atrodo štai taip:

Screen Shot 2015-07-18 at 1.01.40 PM

 

Taip pat neseniai susikūriau paskyrą Instagram’e, gali mane sekti ir ten. Papildomas būdas susipažinti su manimi iš arčiau, sekti mano kasdienę mitybą ir kasdienes pozityvias smulkmenėles. Mane rasi @Zhveri.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s