Šventiški Traškučiai

Kalėdos visai nebetoli ir tavo šventiškas stalas jau tikriausiai suplanuotas iki skrupulų, todėl neketinu sudrumsti planų su savo “grandioziniais pasiūlymais“. Bet mažas užkandžio receptukas nepamaišys, tiesa? O dar ypatingai toks gyvybingas tiek kalėdiška spalva, tiek maistinėmis savybėmis. Ruošiam traškučius!

Receptas be galo paprastas, bet neprastas. Ir iš patirties galiu pasakyti, kad neblogas pokalbio iniciatorius, nes žmonėms nuoširdžiai įdomu, kaip galima pasidaryti čipsus iš lapinio kopūsto.

Tau reikės:

  • 350g lapinio kopūsto
  • 3 valg. šaukštų alyvuogių aliejaus
  • Prieskonių pagal pageidavimą: aš naudojau karį, pipirus, druską, paprikos miltelius.
  • Džiovintų ar šviežių spanguolių, kalėdiniam koloritui sukurti

Eiga:

Pirmiausia įkaitink orkaitę iki 150 laipsnių.
Pasiruošk nuplautus lapus ant pjaustymo lentelės. Su žirklėmis gražiai nukarpyk lapinę dalį nuo stiebelių. Visą žalią “užuolaidą“ sukarpyk į mažus, 4-5cm skersmens pluoštelius. Sudėk juos į dubenį, užpilk aliejumi, pabarstyk prieskoniais ir porą minučių švelniai įmasažuok paskaninimus į lapelius.

Kale

Tu tik pažiūrėk į tą gyvybės pilną spalvą! Negaliu akių atitraukti. Kam tą eglę kirsti, kai gali savo žvilgsnį “paskandinti“ tokiame žaliame gylyje, a? :)

Kai matysis, kad visi pluošteliai pasidengė aliejumi, gražiai paskleisk and kepimo skardos ir įdėk į orkaitę. Kepk ne ilgiau 10 minučių, vis dirstelėdamas, ar neperkepė tavieji traškučiai.
Tik tiek ir tebuvo to darbo. Puikiai tinka viena ar kaip pagardas and tiršsriubės, mišrainės ar kitų karštų patiekalų.

Skanaus traškesio!

Jeigu vis dėl to norisi tau kažko grandioziško, ar esi pasimetęs ką čia bepasigaminti, užmesk akį į mano praeitų metų kalėdinį įrašą ir pasisemk naujų idėjų!

* * * * * * *

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;) Tai padaryti gali Maistas! puslapyje, kairiame šone. Laukelis atrodo štai taip:

Screen Shot 2015-07-18 at 1.01.40 PM

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s