Projektas “Chaps & Smoothies“ ir Vyriškumo Standartai

Ei, žvėrie, kviečiu susipažinti su mano nauju projektu Chaps&Smoothies (vert. “Vyrukai ir Kokteiliai“). :)

OliverF3

Šis įrašas bus beveik ne apie maistą. Bet tau patiks.

Kurį laiką mano maisto blogas nutilo. Taip atsitiko todėl, kad gimė galvoje idėja, kurią labai norėjau realizuoti, o tam reikėjo laiko. Bet taip pat gavau progą pailsėti nuo maisto gamybos, galvojimo ir planavimo. Kaip supranti, valgiau tą, kas pasitaikė namuose ir piknaudžiavau viešosiomis maitinimo įstaigomis. Vargo nemačiau, bet jau pasiilgau viso gamybos ir fotografavimo proceso, todėl nekantrauju save vėl “įjungti“ į maisto žaidimų režimą.

Dabar grįžtam prie projekto. Tai apie ką jis?? – klausi. Apie vyrus, trumpai tariant. Projekto priešistorė. Pasirinkus veganišką gyvenimo stilių pastebėjau pasikartojančią tendenciją: visuose veganų susibūrimuose – internetinėje erdvėje ir realioje – pamatysi , kad didžioji dalis pasirodžiusiųjų bus moteriškos giminės. Pamatysi ir vieną kitą drąsesnį vyruką. Aišku, taip buvo vos ne prieš tris metus, dabar reikalai gerokai pasitaisė, bet vistiek nėra tokia tenkinanti situacija.

Paskaičius Veganomics statistinę knygą apie vegetarizmo ir veganizmo plitimą ir subtilybes, sužinojau, kad moterų procentaliai dvigubai, o kitose šalyse ir trigubai, daugiau nei vyrų. Priežastys nesunkiai įspėjamos: baimė sukompromituoti savo vyriškumą, kuris yra pagrįstas visuomenės suformuota nuomone. Baisu sulysti, tapti silpnu ir galiausiai tapti draugų pajuokos objektu. Žinoma, šios priežastys randasi tarp visų likusių, tokių kaip: skonis, tradicija, įprotis, patogumas. Bet psichologiniai barjerai yra kur kas sudėtingesni ir sunkiau įveikiami. Visada norėjau kažkaip prisidėti prie stereotipų laužymo, bet niekada nežinojau kaip.

Kol šią vasarą negimė idėja sukurti Chaps&Smoothies :). Taip atsitiko, kad ten, kur gyvenu, sutinku labai daug pašėlusių ir šaunių veganų vyrų. Su idėjomis, ambicijomis, pozityvu ir noru kažką KEISTI. Iš tikrųjų keisti ir prisidėti prie mūsų ateities formavimo. Aš buvau taip įpratusi per savo gyvenimą prie to pasyvo, kad reikia skubėti gyventi ir negalvoti apie pasaulio keitimą, jog mane dar iki šiol nuo projekto pradžios stebina šie užsidegę vyrai, suvokiantys savo galią, kurią gali pritaikyti socialinėse erdvėse. Buvau (ir tebeesu) taip jų sužavėta, kad norėjau, jog visi mane supantys žmonės pamatytų kaip VYRIŠKA yra pasipriešinti visuomenės pasyvo normoms,  ir prisidėti prie nekaltų gyvybių, gamtos išgelbėjimo vienaip ar kitaip. Argi ne tokių žmonių mes norime, kad būtų kuo daugiau?

MortenF

Įkvėpta vieno garsaus laisvojo stiliaus bėgiko Timothy Shieff video, nusprendžiau padaryti Facebook albumą su veganais vyrais ir augaliniais kokteiliais. Kad žmonės pamatytų įvairių tipų vaikinus, pasirenkančius etišką gyvenimo stilių ir galbūt tai padrąsintų juos pačius pabandyti suvokus, jog jie ne vieni. Kodėl kokteiliai? Nes tai nebylus manifestas – veganiška mityba yra mūsų ateitis. Tai tobulas vaikinų maistas, nes greita, paprasta ir maistinga. Ir, prisipažįstu, gana malonus derinys merginos akiai.. ;)

Taigi kviečiu tave susipažinti su šiomis paprastomis, bet įkvėpiančiomis asmenybėmis ir galbūt pasidalinti projektu su savo draugais, jei, manai, kad tai gali pakeisti jų nuomones ir įkvėpti imtis pasaulio performavimo!

PROJEKTĄ RASI ČIA

timeline2

Prie to pačio paklausiu: ar tave domintų įrašai ne tik apie maistą, bet ir apie veganišką gyvenimo stilių, praktinius sprendimus? Atsakyti gali prabalsavęs, o konkrečius pasiūlymus suteikti komentaruose.

Reklama

Įrašo “Projektas “Chaps & Smoothies“ ir Vyriškumo Standartai” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s