Ryžių Košė Pusrytinė

Praėjo nemažai laiko nuo mano paskutinio įrašo.. Žinai – gyvenimas… Bet nebijok, blogo neplanuoju apleisti, čia juk mūsų vietelė pakalbėt apie žvėrišką maistą, ar ne? ;) Tikiuosi per tą laiką, kurį “nesimatėm“, virtuvės neapleidai ir vis dar žinai kur tavo puodai patalpinti. Nes virsim košę makalošę!

Rice porridge

Mano mama man vaikystėje gana dažnai virdavo  pusryčiams ryžių košę, tokią kreminę ir saldžią. Nusprendžiau paeksperimentuoti ir prisiminti tuos šiltus rytus.

Pirmiausia, mano receptas man patinka tuo, kad yra labai “biudžetinis“. Kaip žinia, augalinių pienų kainos mėgsta pasikandžioti, palyginus su motinos pieno kainomis (che che, mano kolegė darbe kažkada pavartojo šį išsireiškimą daniškai, kuris man labai patiko ir prilipo – modermælk)

Šiam pusrytukui naudojau bananų pieną, kuris yra turbūt pigiausias galimas pienas. Tai puiki alternatyva, kai norisi pasaugoti piniginės turinį arba nėra laiko bėgti iki parduotuvės, o ant palangės guli tas vienišas taškuotas bananas…

Judam!

Tau reikės:

  • 2 stiklinių sausų ryžių
  • 1 prinokusio banano
  • Pasirinktinų priedų: uogų, džiovintų sėklų, vaisių, riešutų
  • Papildomo saldiklio, jeigu bananas nelabai prinokęs (sirupo, cukraus, stevijos ir pan.)
  • 3 stiklinių vandens
  • žiupsnio druskos

Eiga:

Pirmiausia, suberk ryžius į erdvų (!) puodą, užpilk 3 stiklinėmis vandens ir įberk druskos. Parelaksuok 15 minučių, o paskui eik pažiūrėti ar vanduo baigia išgaruoti, ar ryžiai tapo pominkščiais. Pasiimk tą vienišką bananą* ir suplak jį blenderyje su pusantros stiklinės vandens. Užpilk ryžius savo bananų pienu ir taip greit dar nepabėk.

*jeigu bananas gerai sunokęs, tai jis ne tik atlieka pieno fuknciją, bet ir saldiklio!

Teks “pastovėti prie puodo“ (tik vieno) ir pamaišyti kol vanduo išgaruos ir ryžiai taps minkštučiais. Išjunk kaitinimą ir sukrėsk košę į mielą dubenėlį. Užberk pasirinktus paskaninimus ir išmaišyk. Aš naudojau šaldytas mėlynes, moliūgo sėklas, anakardžius džiovintus ananasus, papajas, razinas.

Šilkinė košė, susipina su sėklų traškumu, vaisių saldumu, uogų gaivumu – skanumėlis.

Skanaus, drauge ;)

Rice

 

* * * * * * *

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;) Tai padaryti gali Maistas! puslapyje, kairiame šone. Laukelis atrodo štai taip:

Screen Shot 2015-05-26 at 11.25.06

 

Reklama

Įrašo “Ryžių Košė Pusrytinė” komentarų: 1

  1. Atrodo zveriskai skaniai,primena vaikyste….Nesu megeja saldziu kosiu,bet sita noris isbandyti.Tikrai,seniai seniai mamyte virdavo panasia kose,tik be banano…Aciu uz recepta,uzpludo silti prisiminimai….

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s