Graikiškos Salotos su naminiu (To)feta Sūriu ir Bulguru

Pavasaris jau ne tik kalendoriuje, bet ir jaučiasi ore. O ko norisi pavasarį? Norisi kažko lengvo, pakylėjančio ir be abejonės spalvoto! Tokius norus tobulai išpildo vaisių pilna lėkštė, bet šiandien ne apie juos. Jaučiausi įkvėpta kurį laiką pasisukinėti graikiškoje virtuvėje. Tad prisijunk prie manęs ir kartu darom graikiškas salotas su naminiu tofeta sūriu!

Greek-salad
Nežinau ar dar ilgai atlaikysiu tokius “įspūdžių kalnelius“ virtuvėje. Kiekvieną savaitę vis kažkas naujo, kas visiškai rauna stogą. Visai poilsio nebeturiu nuo naujų atradimų, che che. Nepagalvok, kad skundžiuosi… Ne ne. Aš taip giriuosi ir džiaugiuosi veganišku gyvenimu. Rudas, bespalvis patiekalas yra didelė retenybė mano namuose. O kaip pas tave? Nepamiršk, kad spalvos maiste labai prisideda prie tavo nuotaikos ir požiūrio. Ne vienas tyrimas skalambyja, kad spalvotas maistas nuteikia teigiamai visai dienai, suteikia papildomo veržlumo, produktyvumo ir, žinoma, sveikatingumo.

SŪRIS

FETA-suris

Turiu tau klausimą. Kada paskutinį kartą gaminai ir slėgei sūrį? Didelė galimybė, kad niekada. Bet jeigu bandei, turiu kitą klausimą: kada paskutinį kartą slėgei veganišką sūrį? Cha, taip ir žinojau!
O jeigu rimtai šnekant, tai tikriausiai to niekada nebūčiau bandžiusi, jei ne prispyręs reikalas. Jausmas, kai visą gyvenimą pirktą maisto produktą pats pagamini nuo nulio, džiaugsmas ir maisto įvertinimas, šiandiena jau beveik išnykęs mūsų modernioje kultūroje. O aš labai raginu tave tai patirti! Tuo labiau, kad tai dauuug lengviau negu gaminti sūrį iš karvės ar kito gyvūno sekreto.

Visai neseniai persiritusi banga blogerių, gaminančių vegan sūrį, priminė, kad manęs vis dar laukia senas iššūkis, taip ir neišbandytas…Turėjau kažkada išsisaugojusi sūrio receptą,
tad atsiraitojusi rankoves ir karingai nusiteikusi žengiau į virtuvę. Bet nespėjus net atsipeikėti nuo savo ryžto, sūris buvo padarytas! Taip super paprasta, kad aš vis dar sukau galvą ką praleidau. Bet visai nieko nepraleidau :). Skonis sūrio nuostabus ir man neapsiverčia liežuvis jo vadinti tofu, nes tai visai kitas skonis, primenantis varškę ir feta. Todėl ir pavadinau sūrį “(To)feta“.
Naudojausi šiuo receptu kaip gairėmis iš The Vegan Woman svetainės kaip padaryti pačią bazę, o prieskonius dėjau pagal save. Visgi šiek tiek papildžiau proceso eigą savo taktikomis.
Taip pat Tušti Narvai patalpino youtubėje savo receptą su kalcio chloridu.

Šį kartą nepasiruošiau nuotraukų detaliam sūrio recepto paaiškinimui, siūlau naudotis mano pateiktomis nuorodomis. Tačiau, jeigu visgi nori, kad padaryčiau visą irašą vien apie sūrio gaminimo procesą, savo nuomonę išreikšk čia:

 

Taigi, kai išsikalbėjom apie sūrį, judam prie žvėriškai skanių graikiškų salotų. Salotos paturbintos bulguro kruopomis, kad būtų sočiau ir ekonomiškiau. Jeigu, visgi beproto nori Graikijos prisilietimo čia ir dabar, bet neturi laiko gaminti sūrio, gali naudoti ir paprastą tofu, tik perspėju, kad skonis nebus visiškai tas pats.

bandymas

Mano patarimas. Kai gaminu užsienio virtuvės patiekalą, dažnai įsijungiu tos šalies nacionalinę muziką. Nauji kvapai, nauji garsai vaizduotės pagalba nuskraidina mane į dar nelankytas erdves. Labai atpalaiduoja, tad stipriai rekomenduoju!
Šį kartą siūlau paklausyti gražios graikiškos instrumentinės muzikos.

Tau reikės:

 • 200g sūrio (pirktinio tofu arba savo gamybos)
 • 300g vyšninių pomidorų
 • nedidelio stiklainėlio alyvuogų
 • romaninių salotų
 • 1 stiklinės sausų bulguro kruopų*
 • 1 ilgo agurko
 • 1 avokado
 • prieskonių (druskos, pipirų, kario, džiovintų žolelių – čiobrelių, oregono, baziliko

*bulgurą galima keisti kuskusu, grikiais, bolivine balanda ir kitomis biriomis kruopomis

Padažui

 • 2 v.š. aliejaus
 • 2 v.š. balzaminio acto
 • 2 v.š. citrinos sulčių
 • a. š. saldiklio (cukraus/agavos, klevų sirupo/stevijos lašelių

Eiga

Pirmiausia užvirk puodą vandens ir sumesk bulguro kruopas. Aš įbėriau porą šaukštų kario, kad kruopos nusidažytų švelnia geltona spalva. Taip pat nepamiršk gero žiupsnio druskos.

Kol bulguras verda susipjaustyk daržoves. Aš stengiausi pjaustyti viską ganėtinai smulkiai, tik pomidorus perpjoviau puselėmis ir salotas paplėšiau stambesnėmis “skiautėmis“. Visas susmulkintas daržoves (išskyrus avokadą) sumesk į didelį dubenį (pastebėjimas: iš medinio daug skaniau valgosi!)

Kruopos jau turėtų būti išvirusios, tad sumaišyk jas su smulkintomis daržovėmis.

Sumaišyk padažui skirtus ingredientus. Suberk druską ir kitus prieskonius pagal poreikį į salotas. Užpilk padažu ir viską gerai išmaišyk dviems šaukštais ar net rankomis, jei tik norisi.
Ant salotų viršaus užberk smulkintus avokado ir (To)fetos kubelius.

Viskas! Marš skanauti :)

* * * * * * *

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;) Tai padaryti gali Maistas! puslapyje, kairiame šone. Laukelis atrodo štai taip:Screen Shot 2015-03-17 at 11.43.00 PM

 

 

Reklama

Įrašo “Graikiškos Salotos su naminiu (To)feta Sūriu ir Bulguru” komentarai: 3

 1. Atgalinis pranešimas: Graikiškos Salotos su naminiu (To)feta Sūriu ir Bulguru | Vegan planeta

  • Kas Ten Eina, ačiū už pasiūlymą. “Kvinoja“ yra taip pat egzistuojantis oficialus terminas, naudojamas tokiuose šaltiniuose kaip Wikipedia, kitose šalyse, pvz. Danijoje. Bet sutinku, kad reikia vadinti lietuviškiau, jeigu tik yra galimybė, juk taip gražiai skamba lietuviškai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s