Mėsainis iš didžiosios “M“

Atėjo ruduo. Oficialiai. Tik prašau be panikos! Išsigelbėjimas nuo kaulus laužančios drėgmės ir į depresiją varančio vėjo gaudimo yra. Tavo virtuvėje. Be tolimesnių ceremonijų pristatau – veganiškas mėsainis. Toks skanus, kad prieš jį kurį laiką pabadavus, skonio receptoriai gali neatlaikyti ir sprogti! Taip, sprogti.

Prieš pasidalinant receptu norėčiau kai ką paminėti. Neseniai su draugu save palepinome ir užsisakėme veganiškų gėrybių siuntinį iš vokiškos e-parduotuvės veganbasics. Ko tik ten nebuvo… Ir vištienos krūtinėlių, ir lydomų sūrių, ir padažų, ir saldėsių ir, žinoma, vegan mėsos paplotėlių, skirtų mėsainiams. Nekantraudami “sulipdėm“  komercinio lygio veganišką mėsainį ir suleidom dantis. Bet didžiai nuostabai, skoniu jis nepralenkė mūsų “naminuko“ versijos. Net neprilygo. Likome kiek nusivylę pirkiniu, bet didžiavomės, kad mūsų virtuvės eksperimentai ne ką prastesni, o dar ir sveikesni, nes visi ingridientai žinomi ir nėra modifikuoti pagal gamintojų įgeidžius.

Kad ir kaip norėčiau prisiimti laurus, sukūrus vegan mėsos paplotėlį, tačiau žemai lenkiu galvą savo mamai. Grįžus šią, jau praėjusią vasarą atostogoms namo, ji mane pasitiko su gardžiais kepsneliais. Kuriuos aš paskui sukomplektavau į mėsainį. Ačiū, mama, žinau, kad skaitai! Che che. Taigi, judam prie recepto – spėju praalkai… :)

Tau reikės:

Paplotėliui

 • 3 morkų
 • 1 paprikos
 • 1 svogūno
 • poros saujų špinatų
 • skaldytų rugių kruopų arba kitokių limpančių grūdų
 • 1/3 puodelio grikių miltų (tiks ir paprasti)
 • 2-3 šaukštų riešutų sviesto
 • prieskonių pagal pageidavimus (aš naudojau pačius pagrindinius: druską, pipirą, kajano pipirą, česnaką, baziliko lapelius)
 • sezamo sėklų

Kitoms mėsainio dalims

 • pasirinktų daržovių (naudojau špinatus, papriką ir slyvas (nors ir ne daržovė, bet puikiai derėjo))
 • veganiškų bandelių (jų nesunku rasti prekybos centruose, tik atkreipk dėmesį į sudėtį)
 • veganiško padažo arba sūrio; pasigaminau avokado padažą iš vandens, avokado ir česnako

Eiga:

Užvirk rugių kruopas. Visas daržoves sudėk į maisto smulkintuvą ir labai gerai susmulkink. Suberk išvirusias kruopas ir grikių miltus. Įdėk riešutų sviesto, prieskonių ir gerai susmulkink. Jeigu “faršas“ gausis skystokas, papildomai įberk grikių miltų.

Įkaitink orkaitę 180 laipsnių. Formuok paplotėlius, apvoliok sezamo sėklose ir sudėliok ant kepimo skardos. Sudėtus paplotėlius kepk apie 20 min.

 

Kol paplotėliai kepa, gali pasiruošti sūrį ar kitą padažą ir susipjaustyti daržoves.
Avokado padažą gali pasidaryti sutrynus porą avokadų su keliais šaukštais vandens ir susmulkintais česnako gabalėliais. Baigus kepti veganiškai mėsytei surink mėsainį iš visų pasiruoštų produktų. Aš pasidariau dvigubą mėsainį, nes buvau nepaprastai alkana. Ir labai rekomenduoju paskanauti dvigubą ir tau.

Linkiu tau skanaus rudeniško patiekalo! Su tokiu mėsainiu pilve jokie vėjai nebaisūs. :)

Reklama

Įrašo “Mėsainis iš didžiosios “M“” komentarai: 2

 1. Atgalinis pranešimas: Mėsainis iš didžiosios ”M” | Vegan planeta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s