Afrikietiška tirštsriubė (Adaptuota)

Sriubų labai dažnai nevalgau (kaip kol kas atsispindi mano bloge…). Bet kai pasiilgstu, tai net naktimis sapnuoju… Šį kartą mano pirmasis afrikietiškos tirštsriubės bandymas, stipriai nukrypusios nuo originalo, bet eksperimentavimas yra mano nepataisoma silpnybė. Žinoma, ne kartą yra tekę nusivilti savais eksperimentais, bet kaip sakant: bijai vilko, neik į mišką. :) O aš vilkų visai nebijau. Bent jau metaforinių…

afro-sriuba

Šią sriubą pirmą kartą paragavau prieš savaitę, apsilankiusi pas draugą iš Nigerijos, Niyi.  Man iš karto patiko pats jos valgymo principas: nereikia jokių šaukštų. Atsiplėši manų kruopų duonos ir kabini ja tirštsriubę. Kadangi aš esu visai naujokė tokiam valgymo būdui, tai dar ir salotos lapu prilaikau, ką pakabinau. Keistai smagus jausmas turėti tiesioginį ryšį su maistu, kurio “nepraskiedžia“ jokie metaliniai stalo įrankiai.

Kaip minėjau, šį receptą adaptavau pagal save. Originaliai jis susideda iš blendintų su vandeniu paprikų ir pomidorų, trečdalio butelio aliejaus (rieboka!), aštrių prieskonių ir, kas valgo, mėsos. Apačioje yra mano versija. Džiugu, kad pavyko iš pirmo karto, tad dalinuosi su tavim savo sėkmingu receptu.

Beje, ši sriuba tokia soti, kad gali drąsiai pavaišinti visus “aš nuo žolių neprivalgyčiau“ žmones. :))

Tau reikės:

 • 4-5 pomidorų
 • 2-3 raudonųjų paprikų
 • Skardinės koncervuotų raudonų pupelių
 • Skardinės kukurūzų arba šviežių, nepilnos stiklinės
 • Keleto sojos kubelių (nebūtina)
 • 1.5 stiklinės virtų avinžirnių
 • 1 stiklinės manų kruopų
 • 1/3 puodelio alyvuogių aliejaus
 • Prieskonių (druskos, pipirų, muskato, kajano pipiro, kario)

Eiga:

Pirmiausia, sublenderiuok pomidorus, paprikas, pusę avinžirnių su vandeniu. Vandens pilk bent iki pusantro litro žymės. Gautą skystį supilk į puodą ir užvirk. Kai vanduo pradeda burbuliuoti, gali sumesti likusius avinžirnius, pupeles, kukurūzus, supilti aliejų. Sudėk prieskonius (nepersistenk su kajano pipiru. Sriuba turi gautis ganėtinai aštri; kad nepersistengtum, berk per kelis kartus ir tikrink aštrumo lygį). Po kiek laiko sumesk sojos kubelius. Na, dabar beliko laukti kol išgaruos didžioji dalis vandens. Kokio tirštumo sriuba turi gautis, nuspręsti palieku tau, nes vieniems patinka skystesnė, kitiems tirštesnė.

Kol vanduo garuoja iš tavo tirštsriubės, pasiruošk manų duonelę/bandelę/minklę… Štai taip ji turėtų atrodyti baigta. Vienas iš iššūkių visame procese, tai fotografuoti maistą, kai esi baisiai išalkęs. :) Kartais nesusilaikai ir paragauji…

manu-duona

O ją ruošti labai paprasta. Beveik identiška manų košei. Tik įsivaizduok, kad darai labai sausą manų košę. Užvirk stiklinę vandens, tada supilk manų kruopas, įberk pusę arbat. š. druskos ir maišyk. Teks maišyti kelias minutes, kol skystis išgaruos ir liks manų košės gumulas. Nepasiduok ir vis dar maišyk tą gumulą. Kai matysi, kad jau nebėra kam garuoti, nuimk nuo ugnies. Susirask mažą dubenėlį ir sukrėsk į jį dalį košės. Paspausk ir išimk iš dubenėlio. Turėjo susiformuoti graži bandelės formos minklė. Ją gali dėti į lėkštutę ir jeigu dar liko manų košės puode, gali pakartoti procesą.

Šiuo metu didelė dalis vandens turėjo išgaruoti iki tavo norimo rezultato. Beliko supilti sriubą į lėkštutę ar dubenėlį.afro-sriuba2

Valgymo instrukcija: 
Pamirkyk pirštus į vandenuką ir atsiplėšk manų duonos. Merk į dubenėlį ir kabink sriubą. Kaip anksčiau minėjau, gali į pagalbą pasitelkti salotos lapą; ir trašku ir gaivu.

Skanaus!

 

Reklama

Įrašo “Afrikietiška tirštsriubė (Adaptuota)” komentarai: 6

 1. Nom nom nom! Speju puikus troskinys lietingam rudeniui arba saltai ziemai :)) kai atves orai reikes pameginti, tik galvoju gal iseitu dar sumazinti to aliejaus kieki… :)

  • Žinoma išeitų sumažinti! Tada gausis tikra sriuba, o su aliejumi primena labiau tirštą padažą, nei sriubą. Nesinorėjo man labai nukrypti nuo originalo, todėl ir dėjau aliejaus, bet neabejoju, kad be aliejaus būtų taip pat skanu. ;)

 2. Atgalinis pranešimas: Afrikietiška tirštsriubė (Adaptuota) | Vegan planeta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s