Seitano Mėsos Šašlykai

Ar jauti? Jauti, kad vasara ne už kalnų?! Ką gi, pasitikim grilių sezoną išskėstomis rankomis. Ir be baimės, kad nebus ką grilinti. Nes augalų mylėtojų pasirinkimai neriboti :)).
Taigi, pagaliau prisiruošiau ir aš išbandyti žymiuosius vegetariškus/veganiškus šašlykus.
Išvada: Ooo, taip! Jeigu apie juos girdi pirmą kartą, spėju, jog jau darosi smalsu sužinoti iš ko jie padaryti.. (for the english version, scroll to the bottom of this post).

iskepe-saslykai

Bet jei esi vegetaras ar veganas, galimas daiktas, kad puikiai žinai jų sudėtį ir gal net apturėjai progą paragauti.
Šie šašlykai yra iš seitano. Seitanas, tai toks maisto produktas, kuris yra pagaminamas išplovus vandeniu užminkytą kvietinių miltų tešlą. Nesijaudink, visą procesą papasakosiu nuodugniai, kad galėtum išmėginti artimiausio Barbecue metu.

Tau reikės:

 • 2 kg kvietinių miltų
 • 3-4 stiklinių vandens
 • pasirinkto šašlykinio marinato (nebūtina), aš dariau labai paprastą su šiek tiek acto, vandens, svogūnais, pipirais, druska, kariu, muskatu (tik nepersistenk su actu, nes jis labai gerai įsigeria, per gerai)
 • didelio puodo virimui
 • pasirinktų prieskonių
 • 2 valg. š. alyvuogių aliejaus

Eiga:

Pirmiausia reikia pasigaminti seitaną. Gerai užminkyk tešlą iš vandens ir miltų, kad neliptų prie pirštų ir trumpam palik pastovėti. Mes su draugu šiek tiek įsijautėme į procesą ir, kaip matai, nukrypome į meniškas lankas. Rask smagumą tame, kuo užsiimi! (Dėl visa ko perspėju – nebūtina žaisti su maistu, užtenka gerai užminkyti tešlą :)))

Surutuliotą tešlos rutulį įdėk į  gilų dubenį, o pastarąjį į kriauklę. Pastoviai skalauk vandeniu iš čiaupo ir tame pačiame dubenyje minkyk tešlą. Minkyk, minkyk, kol rankos pradės sopėti… O jei rimtai, šis procesas užtruks apie 15 min. Kai vietoj tešlos pamatysi keistą, tąsią, korėtą masę ir vanduo dubenyje taps švarus, sveikinu- baigei minkyti seitaną! Iš pradinės tešlos, turėjo likti apie 40% masės. Rėtyje nusunk iš seitano vandenį.

Žinau, žinau, geriausiu atveju atrodo kaip kažkieno smegenys… Bet būna ir baisesnių dalykų, kuriuos žmonės išdarinėja savo virtuvėje. Dabar labai smagi dalis, bent jau man – karpymas! Susirask žirkles (patartina jas nusiplauti) ir pirmyn: karpyk į įprasto šašlyko dydžio gabalėlius. Štai taip:

karpyti

Sukarpius seitaną, metas dėti į puodą su vandeniu, aliejumi, druska, pipirais ir kitais norimais prieskoniais. Pasidarytame sultinyje virk apie 30-40 minučių. Kol verda, gali paruošti pasirinktą marinatą.
Baigus virti seitanui, atsargiai išimk iš puodo (gali šiek tiek nusunkti) ir dėk į marinatą:marinatas

Suslėk dubenį su lėkšte ir pastatyk į šaldytuvą iki ryto. Jeigu nenori naudoti marinato, gali naudoti tą patį sultinį, tik įdėk daugiau prieskonių.
Išaušus nuostabiai fantastiškam BBQ rytui, ištrauk iš marinato ir nusunk seitano gabalėlius.
Laikas čirškinti! Skanaus šašlyko, mielas drauge.

paruosti-saslai

Jeigu vis dar jautiesi pasimetęs/-tusi ką kaip tiksliai daryti, gali peržiūrėti sutrumpintą anglišką video. Sudėtis šiek tiek kitokia, bet pats procesas vaizdžiai parodytas.

Na, o aš savo šašlykais vaišinau svečius veganus, per suneštinio maisto pikniką pas save kieme. Visiems patiko, prašė recepto. Štai akimirka iš mūsų smagios popietės (mano šašlykai dar vartėsi griliuje).vegan-potluck3

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;)  Spausk “prenumeruoti“:    

Įveskite savo el. pašto adresą ir sekite šio blogo naujienas, bei gaukite pranešimą apie naują įrašą el. paštu.

ENGLISH VERSION:

GRILLED SEITAN MEAT

You will need:

 • 2 kg of wheat flour
 • 3-4 glasses of water
 • grill meat marinade (optional)
 • 2 tbl spoons of olive oil
 • spices, according to your preferences
 • big pot with water

Process:

Kneading & Washing:
Firstly, combine flour with water and knead the dough till it becomes non-sticky. Leave it for 10min. When the time is up, find a big bowl and place your dough in it. Then, put the bowl in the sink. Let the tap water constantly run into the bowl. Use the same kneading technique in the water, just press the dough a bit more.  The whole process of washing takes about 15min. When it will come to an end, you will notice that the water becomes clear and clean and there’s only appr. 40% left of the initial dough. The dough will look like spongy, porous thing. Look at the 3th picture for the reference.
P.S. Dog from the dough was just an art expression while making food by me and my boyfriend, so no need to do that :).

Cutting:
Drain seitan mass and find a pair of scissors. Cut the mass into nice meat-looking pieces. See the 4th picture as a reference.

Boiling in a broth:
Prepare a pot with enough of water. Pour spices, oil in. Bring it to a boil. Then throw nicely all seitan pieces into the pot. Boil for appr. 40 min. While a pot is bubbling you can make a marinade if you feel like it. But if you don’t, you can use the same liquid where pieces were boiling. For my own version I used: 0.5 glass of vinegar, 1.5 l water, onions, pepper, salt, curry, nutmeg, bay leaves. But I encourage you to try your own, not to be scared :).

Storage:
When seitan pieces are all good and boiled, place them in your marinade, picture no. 5 (if you didn’t made it, leave it in the same broth to cool down). Place the mixture in the fridge till the next day. Enjoy your BBQ without feeling deprived around omnivores! :)

You can also watch a video how seitan is made. The recipe is slightly different, but the idea is the same.

 

Reklama

Įrašo “Seitano Mėsos Šašlykai” komentarai: 8

 1. Paziurejus i sudeti, tai wow, pigus budas issimaitinti, vertetu ir taupiantiems mesedziams apie alternatyva pranesti! :D labai nekantrauju susiorganizuoti bbq! ;)

  • :)) Gerai sužaidus su prieskoniais, galima pasiekti smagių rezultatų, nes pagrilintas seitanas turi traškią plutelę ir minkštą vidų. Kadangi pati bandžiau vos antrą kartą, tai tobulos prieskonių kombinacijos dar neatradau, bet viskas su laiku, tikiu, kad atrasiu.

 2. Dieviškas atradimas mano virtuvėje. Puikiai pavyko iš pirmo karto ! Svarbiausia, jog ant miltų pakuotės būtų kuo didesnis baltymų kiekis, tada seitano išeiga bus didesnė. Seitanas puikus mėsos pakaitalas vegetarams. Kepiau seitaną keptuvėje užbėrus gausiai prieskonių ir puikiai pavyko. Nekantrauju jį išmėginti ir ant grilio. Mažytis patarimas – nekepkite jo orkaitėje, sako, jog pavirsta guminis. Sėkmės naujų skonių tyrinėtojams !

 3. Pirmą kartą bandžiau iš seitano šašlyką ir.. nepavyko :) atrodo, mažai acto pyliau į marinatą, bet vienintelis skonis, kuris jautėsi ir buvo actas. Ech.

  • Ieva, ar prieskonių pakankamai dėjai? Antrą kartą gaminant siūlau nebedėti į marinatą, o tiesiog gerai išvirti vandenyje su įvairiais prieskoniais ir paskui iškarto kepti. Tik nepasiduok!:) Tai naujas dalykas, su kiekvienu kartu įgusi vis labiau ir atrasi tau patinkantį skonį.

 4. Atgalinis pranešimas: Seitano Mėsos Šašlykai | Vegan planeta

 5. Pasigaminau. Svarbiausia minkant ir plaunant tešlą pusiaukėlėje nepasiduoti, ko aš vos nepadariau :D kepiau iš seitano kepsniukus, tai brolis pagalvojo, kad mėsa, nors jis nėra veganas, nei vegetaras. :D iš tiesų puikus mėsos pakaitalas, laukiu savaitgalio, kad išsikepčiau šašlyką ir apgaučiau kitus svečius :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s