Veganiška “Mac&Cheese“ Versija

Užsibrėžiau sau tikslą, kad kartas nuo karto turiu išragauti vis po naują daržovę ar vaisių. Šio įrašo taikinys – sviestinis moliūgas. Angliškai – Butternut Squash. Atrodo, tarsi kriaušė su moliūgu būtų kartu “paparčio žiedo ieškoję“ ir viso pasekoje pasigimdę šią daržovę. Vėl mano keista fantazija kiša trigrašį… Taigi, recepto pažiba sviestinis moliūgas makaronų draugijoje.

agurotis-su-makaronais

Jei nesinori naudoti sviestinio moliūgo, tinka bet kokia kita moliūgų šeimos daržovė.
Perpjovus šitą pailgą moliūgėlį mane apžavėjo jo spalvos sodrumas… Atrodo galėčiau žiūrėti ir žiūrėti į tą ryškią oranžinę. Sako estetika žmogui teikia pasitenkinimą, tai padariau išvadą, kad šita daržovė pilna estetikos :).

agurotis-visu-grazumu

Tau reikės:

  • Pusės sviestinio moliūgo
  • Pilno grūdo makaronų  (rekomenduoju nemažiau pusę pakelio)
  • Pusę citrinos
  • Svogūnų laiškų
  • 0.25 stiklinės mirkytų per naktį anakardžių (kartais pasukčiauju ir vietoje mirkymo trumpai paverdu)
  • Maistinių mielių (nebūtina)
  • 200g grybų pagal pasirinkimą
  • Česnako skiltelės
  • Alyvuogių aliejaus
  • Mėgstamų prieskonių

ingredients

Eiga:

Pirmiausia sutvarkyk savo moliūgėlį. Tada supjaustyk gabalėliais, sudėk į skardą ir šiek tiek aplaistyk aliejumi. Tada užberk prieskonių pagal norus ir kepk orkaitėje apie 40 min. 200 laispnių temperatūroje.

Kol moliūgėlis sau ramiai skrunda. Pasiruošk anakardžių padažą. Šiaip netgi galiu pasakyti, kad jis nėra būtinas, galima apsieiti tik su trintu moliūgu (anakardžiai suteikia šiam padažui sūriškumo). Jeigu visgi nori su anakardžių padažu, judam toliau. Suberk į blenderį suminkštėjusius riešutus, druskos, pipirų, tris šauktus citrinos sulčių, česnako skiltelę, stiklinę karšto vandens. Viską gerai suplak. Trumpam palik stovėti blenderyje.

Užkaisk vandeni makaronams. Ir susipjaustyk grybus su svogūnų laiškais. Viską mesk į keptuvę ir pakepink su trupučiu aliejaus. Pagriebk šakutę ir patikrink ar moliūgas jau pakankamai minkštas. Šakutė turi lengvai įsmegti. Jeigu taip – trauk iš orkaitės. Į maisto smulkintuvą suberk apskrudusius moliūgo gabalėlius, pasidarytą anakardžių padažą, maistines mieles, druskos ir, jei nori aštriau, įberk kajano pipiro, bet vos ant šakutės galiuko, nes gali patiekalą padaryt nevalgomu :). Viską gerai sutrink iki vientisos masės.

Kai makaronai bus išvirę, nupilk likusį vandenį ir sumaišyk su pasidarytu moliūgo sūrišku padažu. Įsidėk į lėkštutę makaronus ir užsiberk pakepintų grybukų. Mmmm. Dabar beliko tik skaniai valgyti ir klapsėti ausimis kaip kiauliukui.

Skanaus!

 

Reklama

Įrašo “Veganiška “Mac&Cheese“ Versija” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s